kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šią savaitę – ypač daug dėmesio gausėjančiam atliekų kiekiui mažinti

Prasidėjusi tradicinė Europos atliekų mažinimo savaitė (lapkričio 21-29 d.) skirta atkreipti visuomenės dėmesį, kad gausėjančiam susidarančių atliekų kiekiui mažinti reikia keisti vartojimo įpročius.


Gerėjant ekonominei padėčiai ir didėjant vartojimui, tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungoje susidaro vis daugiau komunalinių atliekų. Jų vienam gyventojui mūsų šalyje 2015 m. teko vidutiniškai 448 kg, ES – 480 kg, o 2018 m. jau – atitinkamai 464 kg ir 492 kg.

Šiemet per Europos atliekų mažinimo savaitę visose ES šalyse raginama ypač atkreipti dėmesį į „nematomas“ – gamybines – atliekas. Jų irgi vis daugiau susidaro dėl augančio vartojimo. Vienam Lietuvos gyventojui per metus tenka 1163 kg gamybinių atliekų.

Europos atliekų mažinimo savaitė rengiama kasmet nuo 2009-ųjų paskutinę lapkričio savaitę. Šios visoje ES vienu metu vykstančios akcijos tikslas – ugdyti žmonių sąmoningumą, skatinti juos keisti kasdienio gyvenimo įpročius ir siekti, kad susidarytų kuo mažiau atliekų.

Aplinkos ministerija primena, kad padėsime mažinti atliekų kiekį, prailgindami gaminių ir daiktų eksploatavimo laiką, pakartotinai juos panaudodami ir taisydami. Be to, pakartotinis naudojimas prisideda prie smulkaus ir vidutinio verslo plėtros. Aplinkosaugininkai kviečia nesusigundyti atpigintų prekių akcijomis, o prieš perkant naują daiktą pagalvoti, ar jis tikrai reikalingas. Sugedusį daiktą pirmiausia reikėtų stengtis pataisyti, o nebereikalingą atiduoti į daiktų pakartotinio naudojimo stoteles, kur jis būtų prikeltas naujam gyvenimui.

Naudingų patarimų, kaip sumažinti susidarančių atliekų kiekį, galima rasti Aplinkos ministerijos vykdomo projekto Darnūs namai“ socialinių tinklų paskyrose.


Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos informacija

Shadow up