kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono verbų rišėja Agata Granicka – 2020 metais sėkmingiausiai dirbanti amatininkė, kurianti tautinio paveldo produktus

Vilniaus rajono tautodailininkė, septintos kartos verbų rišėja Agata Granicka, š. m. gruodžio 18 d. pelnė Žemės ūkio ministerijos įsteigtą apdovanojimą už tradicinio verbų pynimo amato puoselėjimą ir skleidimą bei tapo 2020 metų sėkmingiausia ne maisto gaminius gaminančia tradicine amatininke.


Žemės ūkio ministerija, siekdama įvertinti tradicinių amatininkų ir tradicinių amatų centrų veiklą bei juos paskatinti, kasmet teikia 3 premijas už tradicinių amatų puoselėjimą ir skleidimą.

Šiais metais ne maisto gaminius gaminančių ir (ar) paslaugas teikiančių tradicinių amatininkų kategorijoje laimėjo – Agata Granicka. Tradicinių amatininkų, gaminančių sertifikuotus maisto produktus kategorijoje nugalėjo – Dalia Ramonienė. Sėkmingiausiai dirbančiu tradicinių amatų centru 2020 m. išrinktas – Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centras.

Agata Granicka tradicinio verbų pynimo amatu užsiima jau 30 metų. Verbų pynimo įgūdžius perėmė iš savo senelės ir mamos. Visos kartos rišo apvalios formos verbas, tarp jų taip vadinamos „ruščicuvkos“ ir figūrinės. Verboms rišti naudojamos tik natūralios medžiagos: gėlės, žolelės, smilgos, varpos. Meistrė ypatingai daug dėmesio skiria edukacinei veiklai, perduoda savo žinias, dalijasi įgūdžiais ir technologijomis su vaikais, jaunimu, suaugusiais, nuolat dalyvauja įvairiuose tautodailės ir amatų pristatymo renginiuose ir paroduose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. 2018 m. ir 2019 m. Agata Granicka sukūrė derliaus vainiką Lenkijos Respublikos prezidentui A. Dudai.

Amatininkės kandidatūrą pasiūlė Tradicinių amatų centras Houvalto dvare Maišiagaloje bei Vilniaus krašto Tautodailininkų–meno kūrėjų bendrija.

Sveikiname nugalėtoją bei dėkojame už kultūros ir tradicijų puoselėjimą!

 

Nuotr. Valdemar Doveiko

Shadow up