kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje vyko pamoka – susitikimas su Dariumi Kuoliu

2014 metai paskelbti K. Donelaičio metais. Visa Lietuva mini lietuvių grožinės literatūros pradininko 300-ąsias metines.


 

Ta proga kovo 18 d. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje vyko renginys Rudaminos metodinio centro lietuvių kalbos mokytojams ir 11-12 klasių mokiniams „Kristijonas Donelaitis ir XXI amžiaus skaitytojas“.

Į gimnazijos aktų salę susirinko apie 200 vyresniųjų klasių mokinių iš Rudaminos „Ryto” ir F. Ruščico, Nemėžio šv. R. Kalinausko gimnazijų ir Valčiūnų vidurinės mokyklos su lietuvių kalbos mokytojais.

Pamoką apie K. Donelaičio gyvenimą, kūrybos aktualumą XXI amžiaus skaitytojui, poemos „Metai” parašymo aplinkybes, kontekstus bei vertybes  vedė humanitarinių mokslų daktaras, docentas Darius Kuolys. Lektorius nuoširdžiai bendravo su mokiniais, klausdamas, kas jiems yra sunkiausia skaitant Donelaičio kūrybą, suprantamai pateikė daug įdomių ir negirdėtų faktų apie šio literatūros klasiko gyvenimą. Pamokos pabaigoje D. Kuolys atsakė į mokytojų ir mokinių pateiktus klausimus.

Renginio svečiai galėjo apžiūrėti Rudaminos F. Ruščico gimnazijos IIG-IIIG klasių mokinių darbus apie K. Donelaitį, susipažinti su spaudoje paskelbtais aktualiais straipsniais apie poetą ir jo kūrybą.

Doc. D. Kuolys  domėjosi gimnazijos bibliotekos fondais, klausinėjo, kas neramina ir džiugina gimnazistus bei lietuvių kalbos mokytojus. Mokiniai dėkojo lektoriui už įdomią ir naudingą pamoką, už skirtą jiems laiką. 

 

Rudaminos F. Ruščico gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Danutė Mikalauskienė

 

Shadow up