kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono Zujūnų gimnazijoje – paroda ir konkursas Abiejų Tautų 550-tųjų parlamentarizmo metinių proga

Šiandien, kovo 7 d., Vilniaus rajono Zujūnų gimnazijoje vyko iškilmingas renginys, skirtas gimnazijoje eksponuojamai istorinei Abiejų Tautų 550-ųjų parlamentarizmo metinių parodai. Atvykę svečiai ir dalyviai turėjo progą susipažinti su unikalia parodos ekspozicija, sudalyvauti išsamiame pristatyme bei pasitikrinti žinias organizuotame konkurse ir gauti atminimo dovanėles.


Gimnazijoje eksponuojama paroda praeitų metų gruodį buvo iškilmingai pristatyta Lietuvos Respublikos Seime. Paroda sulaukė daug dėmesio ne tik tarp Seimo narių, bet ir tarp gyventojų, besidominčių Lenkijos parlamentarizmo istorija.

Vilniaus rajono Zujūnų gimnazijoje vykęs renginys subūrė ne tik didelį skaičių konkurso dalyvių, bet ir daug garbių svečių, besidominčių reikšmingais parodoje pristatytais įvykiais. Susipažinti su paroda ir pasveikinti visus susirinkusius atvyko: Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst kartu su Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Sofija Ryžova, Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje ambasadoriaus pavaduotojas Gžegož Poznanski (lenk. Grzegorz Poznański) kartu su ambasados atstove Katažina Dzieržinska-Loch (lenk. Katarzyna Dzierżyńska-Loch), Seimo kanceliarijos Socialinės komunikacijos biuro direktorius Jan Morvinski (lenk. Jan Morwiński), Seimo kanceliarijos ryšių su visuomene biuro vadovė Lucija Ivaniec (lenk. Łucja Iwaniec) kartu su kolegomis. Susipažinti su eksponuojama paroda taip pat atvyko Vilniaus Šv. Juozapo parapijos vikaras Jaroslav Spiridovič, Avižienių gimnazijos direktorė Valerija Orševska, Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Kristina Sinkevič ir Zujūnų seniūnijos seniūnas Miroslav Gajevski.

Visus renginio dalyvius savo gražiu pasirodymu pasveikino Zujūnų gimnazijos mokiniai bei atvykusius svečius pristatęs Zujūnų gimnazijos direktorius Marek Pščolovski. Renginyje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės Marija Rekst padėkojo organizatoriams už surengtą parodą bei mokykloms ir jų mokiniams už aktyvų dalyvavimą istorijos pažinimą skatinančiuose renginiuose: „Šiandien turime ypatingą progą susipažinti su Lenkijos parlamentarizmo 550 metų istorija. Parlamentarizmas, kaip politinės ir pilietinės sąmonės formavimas, prisidėjo prie teisės, istoriografijos ir kultūros vystymosi. Tikiuosi, kad šios parodos perteikiamos žinios tarnaus mūsų jaunimo tautinės sąmonės ugdymui, kultūriniam, istoriniam ir patriotiniam tapatumo stiprinimui“, – tarė merė. Užbaigdama savo kalbą bei išryškindama istorijos pažinimo svarbą, merė pasitelkė žymia popiežiaus Jono Pauliaus II mintimi, kad tauta, kuri nežino savo praeities, miršta ir nesukuria savo ateities.

Prie sveikinimų prisidėjo ir Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje ambasadoriaus pavaduotojas Gžegož Poznanski (lenk. Grzegorz Poznański): „Dėkoju parodos organizatoriams bei  šio renginio svečiams ir dalyviams. Parodoje vaizduojami reikšmingi įvykiai, apgaubę Lenkijos ir Lietuvos istoriją, parodantys kaip vystėsi parlamentarizmo sistema, kaip buvo kuriami teisės įstatymai. Parlamentarizmas ir jo istorija atspindi mūsų abiejų tautų valstybingumą ir draugystę“, – tarė ambasadoriaus pavaduotojas ir palinkėjo visiems konkurso dalyviams sėkmės.

Po sveikinimų visiems susirinkusiems buvo pristatyta prezentacija, kurios metu papasakota apie parlamentarizmo istoriją, o po jos 7-12 klasių mokiniai dalyvavo konkurse.

 

Shadow up