kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone prasidėjo pratybos imituojančios nelaimę Astravo atominėje elektrinėje

Šiandien, spalio 1 d. Vilniaus rajone prasideda civilinės saugos pratybos „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“.


Pratybų metu bus imituojamas branduolinis ar radiologinis incidentas Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje. Šių pratybų tikslas – patikrinti valstybės atsakingų institucijų pasirengimą reaguoti į galimą tokio pobūdžio nelaimę pagal atnaujintą Valstybinį gyventojų apsaugos planą. Konkrečios pratybų vietos Vilniaus rajone – Buivydžių, Lavoriškių ir Mickūnų seniūnijų teritorijos.

Šiandien, pirmąją pratybų dieną, visoje šalyje tikrinama gyventojų perspėjimo sistema – kaukė sirenos, gyventojai gavo žinutes, informaciją transliuos LRT radijas ir televizija. Šiandien Vilniaus rajono savivaldybėje taip pat vyko už pratybas atsakingos komisijos susirinkimas, kuriuo metu aptarti pratybų plane numatyti veiksmai.

Rytoj, spalio 2 d. Vilniaus rajone, Buivydžių, Lavoriškių  ir Mickūnų seniūnijose bus imituojamas gyventojų evakavimas. Iš ryto Buivydžių, Lavoriškių  kaimuose ir Mickūnų mstl. bus pastatyti nurodomieji ženklai. Mickūnų mst. šalia Mickūnų gimnazijos ir Mickūnų bendruomenės namo pratybų tikslais bus apverta teritorija, ten vyks pratybos plane numatyti veiksmai: imituojama gyventojų evakuacija – po 50 savanorių bus evakuojama iš Vilniaus rajono į Kalvarijos savivaldybę. Per pratybas taip pat bus imituojamas gyventojų sanitarinis švarinimas, jiems bus dalinamos jodo tabletės.

 

Vilniaus rajono administracija nori nuraminti Vilniaus rajono gyventojus, kad tai yra pratybos ir kaip nurodė Vidaus reikalų ministrė „gyventojai, nurodytose apylinkėse pamatę pareigūnus su apsaugomaisiais drabužiais, turėtų išlikti ramūs”.

Visiems gyventojams taip pat patariame sekti skelbiamą informaciją per nacionalinį radiją ir televiziją, interneto svetainę www.lt72.lt 

Shadow up