kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Aš esu biblioteka“

Lapkričio 26 dieną VRSCB Nemėžio filiale vyko pažintinė pamokėlė „Aš esu biblioteka“, kurioje dalyvavo šv. R. Kalinausko gimnazijos 1A klasės pirmokai su savo auklėtoja ir padėjėja.


Ta proga mažiesiems skaitytojams bibliotekininkė paaiškino, kaip išsirinkti knygeles, kur jie gali rasti vaikiškos literatūros, kad kiekviena bibliotekoje ,,gyvenanti“ knygelė, kaip ir jų žaislai namuose, turi savo vietą. Vaikai susipažino su knygų skolinimosi bei grąžinimo taisyklėmis – kad taptų tikru skaitytoju reikalingas skaitytojo pažymėjimas.

Po diskusijų bibliotekininkė vaikams paruošė užduotys. Reikėjo atspėti pagal paveikslėlį iš kokios pasakos yra pavaizduotas herojus, atsakyti į kelis klausimus apie knygas. Visos užduotys labai šauniai ir greitai buvo atliktos.

Pirmokams buvo parodytas senosios animacijos filmukas „Neišmoktų pamokų šalyje”. Ši pasaka apie neišmoktas pamokas – labai reikšmingas moralas. Vaikai, pažiūrėję „Neišmoktų pamokų šalyje“ turėtų suprasti, jog knygos ir skaičiai nėra vien tik mokytojų pramanas – tai pamatas realiam gyvenimui.
Susipažinę su bibliotekos veikla ir pasižiūrėję filmuką, vaikai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves – bibliotekininkė įteikė visiems pirmokėliams po spalvotą lapą iš kurio reikėjo patiems pasidaryti knygos skirtuką.

Po visų darbų pirmokai galėjo išsirinkti labiausiai patikusią knygą ir ramiai geriant karštą kakavą pavartyti knygos puslapius.

 

Česlava Šatkevič
Shadow up