kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono švietimo įstaigose rekordinis šimtukų skaičius

Neseniai pasibaigę dėl karantino užsitęsę brandos egzaminai džiugina gerais rezultatais – pasiektas rekordinis šimtukų skaičius per pastaruosius metus. Valstybinių brandos egzaminų šimto balų įvertinimus šiemet gavo 76 Vilniaus rajono abiturientai, iš kurių 65 – Vilniaus rajono savivaldybės pavaldumo švietimo įstaigų mokiniai.


Šiais mokslo metais iš viso brandos egzaminus laikė 598 Vilniaus rajono abiturientai, iš jų 497 – iš Vilniaus rajono švietimo įstaigų, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Vilniaus rajono savivaldybė. Šie metai, nepaisant šalyje įvesto karantino ir tam tikrų sunkumų ugdymo procesą vykdant nuotoliniu būdu, pasižymėjo gausiu šimtukų skaičiumi, kokio nebuvo pastaraisiais metais. Praeitais metais aukščiausiais balais buvo įvertintos 55-ių abiturientų žinios, iš jų – 47 savivaldybės pavaldumo švietimo įstaigų mokiniai.

Šiemet, kaip ir praeitais metais, daugiausia abiturientų laikė užsienio kalbos (anglų) valstybinį brandos egzaminą – 343 kandidatai, lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą – 340 kandidatų, užsienio kalbos (rusų) valstybinį brandos egzaminą – 299 kandidatai, matematikos valstybinį brandos egzaminą – 286 kandidatai, gimtosios kalbos (lenkų) – 314 kandidatų.

Didžiausia sėkmė rajono dvyliktokus lydėjo sprendžiant lingvistines (užsienio kalbų anglų ir rusų) žinių patikrinimo užduotis. Daugiausia šimtukų mokiniai surinko iš užsienio kalbos (rusų) valstybinio brandos egzamino – 100 balų įvertinimus gavo 47 Vilniaus rajono savivaldybės pavaldumo švietimo įstaigų abiturientai, o aukščiausius įvertinimus iš užsienio kalbos (anglų) valstybinį brandos egzaminą gavo 13 mokinių.

Tarp visų šimtukų du šimtukai gauti ir iš lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino. Aukščiausius įvertinimus už puikias lietuvių kalbos ir literatūros žinias gavo Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio ir Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos abiturientai. Taip pat du šimtukus iš biologijos valstybinio brandos egzamino gavo Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino ir Vilniaus r. Pagirių gimnazijų abiturientai, vieną šimtuką iš informacinių technologijų valstybinio brandos egzamino – Vilniaus r. Rudaminos „Ryto“ gimnazijos abiturientas.

Tris šimto balų įvertinimus iš valstybinių brandos egzaminų vėl šiais metais gavo Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokinė. Tai – Agnė Damarackaitė, gavusi iš biologijos, lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos (anglų) valstybinių brandos egzaminų šimtukus. Už puikius egzaminų rezultatus Valdovų rūmuose (Vilniuje) rugpjūčio 13 dieną Agnę apdovanojo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos abiturientė Agnė Damarackaitė buvo viena iš 82 apdovanotų abiturientų, gavusių po tris ir daugiau šimto balų valstybinių brandos egzaminų įvertinimus, o iš jų po tris šimtukus gavo 66.

Geriau nei šalies mastu, Vilniaus rajono abiturientai 100 proc. išlaikė istorijos, geografijos, užsienio kalbų (anglų, vokiečių ir rusų) valstybinius brandos egzaminus.

„Nors šalyje įvestas karantinas dėl Covid-19 ligą sukeliančio viruso plitimo grėsmės iškėlė nemažai iššūkių švietimo sistemoje ir mokymasis buvo perkeltas į virtualią erdvę, Vilniaus rajono švietimo įstaigų abiturientai savo pasiekimais įrodė, kad nuoseklus mokymasis ir darbštumas nugali iškilusius iššūkius bei leidžia pasiekti gerų rezultatų. Džiaugiamės, kad Vilniaus rajone yra motyvuotų, darbščių mokinių ir šaunių, kompetentingų mokytojų, kurių atkaklus ir nuoširdus darbas vainikuojamas gerais rezultatais“, – apibendrindama mokslo metus sakė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. Rugsėjo mėnesio pradžioje visi Vilniaus rajono savivaldybės mokyklų „šimtukininkai“ bus apdovanoti Vilniaus rajono savivaldybės mero padėkos raštais ir atminimo dovanomis.

Sveikiname abiturientus, sėkmingai išklaikusius brandos egzaminus, ir linkime dar daugiau puikių pasiekimų ateityje!


Nuotr. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija

Shadow up