kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Joninių atgarsiai Vilniaus rajone

Rudamina švenčia Jonines

                                                                                                            „Trumpiausia vasaros naktis
                                                                                                            Ir kvapas žalumos svaigina.
                                                                                                            Nuo seno jau tokia butis,
                                                                                                            Šią naktį Jonines mes minim“.
Algis Mačiukas

Birželio 24 d. yra Šv. Jono Krikštytojo gimimo šventė. Tai yra unikalus šventasis. Jis vienintelis šventasis, kurio iškilmės yra jo gimimo dieną.

Kiekvienais metais Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras šventė šią šventę labai triukšmingai ir linksmai. Buvo muzika, dainos, šokiai iki ryto, laužas ir Joninių vainikai. Deja, dėl šalyje vyraujančios pandemijos ir įvesto karantino, ši šventė dukart buvo švenčiama kitaip. Šiais metais šventė truko kelias dienas. RDKC darbuotojai paruošė daugybę pramogų Rudaminos seniūnijos gyventojams ir svečiams. Visų laukė renginių maratonas. Žinoma, šventė vyko atsižvelgiant į visus karantino metu organizuojamų renginių reikalavimus.

Birželio 19 d. visi buvo pakviesti dalyvauti šeimų estafetėse, kurios vyko Rudaminos seniūnijos stadione. Programoje buvo šeimų estafetės, vaikų estafetės, taip pat virvės traukimas. Kiekvienas norintis galėjo pasipuikuoti savo judrumu, greičiu ar fizine jėga. Estafetėse dalyvavo daug vaikų. RDKC darbuotojai vaikams parengė įvairias sporto užduotis. Kiekvienas dalyvis gavo prizus ir saldžias dovanas.

Birželio 20 d. Rudaminoje galima buvo praleisti sportuojant. Rudaminos seniūnijos stadione vyko įvairios varžybos: tinklinio (3x3), krepšinio (3x3), futbolo (5x5), o taip pat štangos spaudimas. Varžybose dalyvavo tiek vyrai, tiek moterys. Dalyvavo komandos iš įvairių Vilniaus rajono vietovių. Tinklinyje pirmoji vieta atiteko „TK Lavoriškės“ iš Lavoriškių, antroji – Nemėžiui, trečioji – Lavoriškėms. Krepšinyje pirmąją vietą užėmė komanda iš Sudervės, antrąją – iš Rudaminos, trečiąją – iš Rakonių. Futbole pirmąją vietą laimėjo komanda iš Skaidiškių „Molodioška“, antrąją – komanda iš Rudaminos, o trečiąją – iš Kalvelių.

Birželio 21 d. RDKC pakvietė visus dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Joninių muiliukai“. Tai buvo kvapnus, spalvingas, ekologiškas, kūrybinis ir edukacinis natūralaus glicerino muilo gaminimo užsiėmimas, kuriame galėjo dalyvauti vaikai, jaunimas ir suaugusieji. Kiekvienas dalyvis sukūrė muilą vadovaudamasis savo fantazija ir kūrybiškumu. Muilui dekoruoti buvo naudojamos įvairios žolelės: levandos, papartis, rožių ir bijūnų žiedlapiai ir kitos pievų gėlės. Savo rankomis pagamintus muilus kiekvienas galėjo pasiimti namo.

Buvo taip pat paruošta daug įvairių linksmybių vaikams. Birželio 22 d. Rudaminos žaidimų aikštelėje jų laukė batutai ir linksmi žaidimai. RDKC parengė vaikams visą pramogų programą. Vaikai žaidė su įvairiais pasakų personažais: su pele Mini ir Mickey, tigru ir asilu. Daug džiaugsmo vaikai turėjo piešimo ant jų veidų metu. Visų pramogų metu skambėjo linksma muzika. Ir koks vaikų renginys be saldėsių? Vaikai galėjo mėgautis cukrine vata ir popkornu. Šią dieną laimingų vaikų balsus ir juoką galima buvo išgirsti visur.

Dar vienas edukacinis užsiėmimas RDKC patalpose vyko birželio 23 d. Šį kartą tai buvo vainikų pynimo dirbtuvės. Vainikas - nekaltybės simbolis. Vainikas ant galvos liaudies kultūroje simbolizavo mergystę ir nekaltybę. Prieš amžius, po žvaigždėtu dangumi mergaitės leido vainikus, ant kurių degė žvakės, į upes. Merginos eidavo į pievas, kur rinkdavo žoleles ir lauko gėles. Turėjo imtis to Joninių išvakarėse ir naktį, nes buvo manoma, kad žolelės turėjo magišką galią. Žoleles reikėdavo surinkti kol nesugiedos pirmasis paukštis. Tarp jų negalėjo trukti vaistinės gelsvės, čiobrelių, vaistinio isopo, ramunėlių, paprastosios jonažolės, kurios visada pradeda žydėti maždaug birželio 24 d., Jono Krikštytojo gimimo dieną. Edukaciniame užsiėmime Rudaminoje jaunos dalyvės sužinojo visas Joninių vainikų pynimo paslaptis, o vėliau jų supinti vainikai buvo paleisti upės srove.                  

Birželio 23 d. Rudaminos seniūnijos gyventojai taip pat dalyvavo orientacinėse varžybose.        

Joninių šventę organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras. Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja už finansinę paramą Vilniaus rajono savivaldybei. Padėkos žodžiai už bendradarbiavimą skiriami taip pat Rudaminos seniūnijos Bendruomenės centrui ir Rudaminos seniūnijai.

Vaizdo įrašą apie Joninių savaitę Rudaminoje galite pamatyti čia.

     
     
     
     
     


Andrej Aškelovič

Nuotraukos: organizatoriai

 Joninės Pagiriuose

 

Nuotr. Agata Parvicka 


 

Rasų (Joninių) šventė Vilniaus r. Riešės vaikų darželyje 

Jau nuo ryto birželio 23 d. Vilniaus r. Riešės vaikų darželis prisipildė nerimastingo džiugesio. Kaip ir visa Lietuva, ugdytiniai pradėjo pasirengimą ypatingai ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventei. Lietuvoje tradicinė baltų vidurvasario šventė yra Rasos, kurios vėliau buvo sutapatintos su šv. Jono diena ir pavadintos Joninėmis. 

Šios progos laukė visų grupių vaikai. „Ančiukų“ grupės ugdytiniai (IU mokytoja metodininkė Jolita Selilienė) taip nekantravo, kad dar prieš pusryčius jau dėliojo pačias gražiausias gėles ir žolynus, vėliau pynė vainikus ir net „įkūrė“ vaikišką laužą, per jį šokinėjo ir dainavo šiai progai skirtas dainas. „Drugelių“ grupės (mokytoja Nijolė Tracevičienė) ugdytiniai smagiai laiką leido ne tik pindami vainikus ir juos „plukdydami“ vandenyje, bet ir išpuošė žolynais savo pavėsinę. Lauke iškylavo ir „Bitučių“ grupė (IU vyr. mokytoja Jolanta Verbilienė). „Saulės zuikučiai“ (IU mokytoja metodininkė Agnė Rudytė) sugūžėjo į pavėsį ir įsitaisė ant pievutės, kūrė ir klijavo popierinių gėlių vainikus, džiūgaudami tarp tikrų didžiulio paparčio lapų ieškojo stebuklingojo žiedo ir rado skanėstų staigmeną. 

Kiekvieno ugdytinio pastangos dalyvauti šventinėje dienoje buvo pastebėtos ir įvertintos Vilniaus r. Riešės vaikų darželio direktorės Kristinos Mikolajūnienės geru žodžiu. Nuostabi proga, gera atmosfera ir bendrystė leido visiems susiburti ir prisiminti senąsias tradicijas.


dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė,
Riešės vaikų darželio meninio ugdymo mokytoja ekspertė,
 
Vilniaus r. savivaldybės muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė 

 


 

 

 

 

 

 

 


Shadow up