kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rudens derliaus šventės praūžė Šumske, Dūkštose, Zujūnuose, Mickūnuose, Buivydžiuose ir Juodšiliuose

Praėjusį savaitgalį Vilniaus rajono gyventojus ir svečius vėl džiugino rudens Derliaus šventės, kurios vyko Šumsko miestelyje, Dūkštose, Zujūnuose, Mickūnuose, Buivydžiuose ir Juodšiliuose. Visą savaitgalį šventės lankytojus linksmino liaudiškos muzikos kolektyvų pasirodymai, smagūs žaidimai, konkursai, o akį traukė spalvoti papuošti kiemeliai bei mugės.


Šiemet lokalių Derliaus švenčių Vilniaus rajone itin gausų. Rugsėjo 18 d., 16.00 val. Derliaus šventė taip pat vyks kultūros centro Kabiškėse, o rugsėjo 19 d., 14.00 val. vyks kolektyvo „Kapela Świętojańska“ jubiliejinis koncertas prie Sužionių kultūros centro. Lavoriškės visus į Derliaus šventę sukvies rugsėjo 26 d.

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Vilniaus rajone praūžė 4 Derliaus šventės. Nuostabūs rudens renginiai vyko Vėriškėse, Rudaminoje, Rukainiuose ir Maišiagaloje.

 


Derliaus mugė Šumske 

Rugsėjo 10 d. vykstančioje Derliaus mugėje Šumske netrūko pramogų ir geros atmosferos. Šventėje buvo daug skambių dainų, puikių pasirodymų, šokių, daug rudens gėrybių ir pramogų vaikams.

Tradiciškai šventė prasidėjo nuo rudens derliaus pašventinimo. Pagrindinis šventės akcentas – papuošti kiemeliai ir padėkos ūkininkams. Šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst įteikė ūkininkams padėkos raštus bei padėkojo jiems už kasdienį atsakingą darbą.

Šventėje taip pat dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska. 

Puikus oras ir linksma atmosfera sukūrė visiems džiugią bei šventinę nuotaiką. Gyventojai linksminosi, šoko ir dainavo. Vaikai valgė cukraus vatą ir smagiai leido laiką su animatoriais.

Šventės organizatoriai: Kalvelių seniūnija, Kalvelių ir Šumsko kultūros centrai.

 

 


 

Tarptautinė kaimo kapelų vakaronė „Iki ryto grot, po šokių miegot“ ir Derliaus šventė Dūkštose

Šių metų Tarptautinė kaimo kapelų vakaronė „Iki ryto grot, po šokių miegot“, vykusi Dūkštose, buvo kaip dviguba šventė. Tą pačią dieną Dūkštų ir Sudervės seniūnijos kartu organizavo Derliaus šventę.

Derliaus šventė prasidėjo iškilmingu šių metų derliaus palaiminimu, po kurio tradiciškai pasidalinta duona su visais atvykusiais. Po Dūkštų ir Sudervės seniūnių sveikinimų, šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska įteikė ūkininkams padėkos raštus bei nuoširdžiai padėkojo už jų sunkų darbą. Sveikinimo žodžius taip pat tarė šventėje dalyvavusi Seimo narė Rita Tamašunienė.

Žiūrovus linksmino žymusis Vilniaus krašto šnekorius Vincukas ir Apolinary Klonovski. Festivalio metu savo nuostabiais pasirodymais visus žavėjo daug scenoje pasirodžiusių kapelų.


 

Nuotr. organizatorių Derliaus šventė Zujūnuose „Skrynia su rudens dovanomis“

Rugsėjo 11 d., šeštadienį, Zujūnuose vyko Derliaus šventė „Skrynia su rudens dovanomis“.

Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Zujūnų skyrius pakvietė visus atsisveikinti su vasara ir padėkoti Dievui už rudens gėrybes. Susirinkusieji šventėje galėjo pasigrožėti ir nusipirkti rankdarbių Zujūnų ir Avižienių seniūnijų gyventojų paruoštuose stenduose, pasivaišinti tradiciniais totorių lauko virtuvės patiekalais, ką tik pagamintu šakočiu, arbata, kava ir namine gira.

Vaikai taip pat neliko be pramogų – jų laukė pripučiamas spalvingas batutas, cukraus vata, meduoliai bei loterija be pralaimėjimo.

Šventės pradžioje visus palaimino bei rudens gėrybes pašventino Vilniaus Šv. Juozapo parapijos vikaras Jaroslav Spiridovič.

Koncertą, kuriame savo pasirodymais žavėjo ansambliai iš Zujūnų ir Avižienių, vedė Teresa Koltan.

Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško kartu su Zujūnų seniūnu Miroslavu Gajevskiu įteikė ūkininkams padėkos raštus ir dovaneles bei padėkojo jiems už sunkų darbą, meilę žemei ir puoselėjančias tradicijas. 

Šventėje dalyvavo garbingi svečiai: Seimo narė Rita Tamašunienė, Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir sporto skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Tarybos nariai Elvyra Lepilova ir Artūras Želnys.

Šventės pabaigoje Zujūnų skyriaus administratorė Rima Dubickaja padėkojo visiems šventės dalyviams – tautodailininkams, ūkininkams, meno kolektyvams ir jų vadovams, Zujūnų bei Avižienių seniūnams ir darbuotojams.

Šventės organizatorius: Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Zujūnų skyrius.

Partneriai: Vilniaus rajono savivaldybės, Zujūnų seniūnija, Avižienių seniūnija, RDKC Avižienių kultūros skyrius, Zujūnų gimnazija, Zujūnų bendruomenės centras, Lietuvos lenkų sąjungos Zujūnų skyrius.

 

Nuotr. Andrej Aškelovič

 


Derliaus šventė Mickūnuose

Gražią ir saulėtą rugsėjo 11 dieną, šeštadienį, Mickūnų seniūnijoje šurmuliavo Derliaus šventė.

Šventė tradiciškai prasidėjo pamaldomis Mickūnų Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ir padėka Dievui už šių metų derlių. Tuomet Mickūnų seniūnijos seniūnė Renata Mickevič pakvietė atvykusius svečius ir seniūnijos gyventojus į koncertą ir mugę prie Mickūnų kultūros centro. Kepiniais ir naminiais gaminiais vaišino: Mickūnų gimnazijos ir darželio bendruomenės, Egliškių šv. J. Bosko gimnazija,  vokalinis ansamblis „Mickunianka“ ir Mickūnų bendruomenė.

Linksmybės laukė ir mažųjų – Bendruomenės namų salėje jie galėjo nusidažyti piešinius ant veidų, pasigaminti apyrankes, pasivaišinti saldžia vata ir spragėsiais, arba pajodinėti.

Savo atvykimu šventę pagerbė Lietuvos Respublikos Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst ir Savivaldybės tarybos narys Edmund Šot, kurie drauge Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėju Ruslanu Narunec pagerbė Mickūnų seniūnijos ūkininkus: iš pradžių jaunuosius pradedančiuosius – Raimundą Avdej, Viačeslavą Avdej ir Karolį Balcevič, vėliau, turinčius daugiau nei 100 ha ploto ūkius – Česlavą Avdej, Janą Butkevič ir jau minėtą Karolį Balcevič.

Viešnagę Derliaus šventėje svečiams praskaidrino koncertas, kurio metu pasirodė vietos vokalinės grupės „Przyjaciele“ ir „Mickunianka“, Mickūnų gimnazijos mokiniai ir lopšelio-darželio auklėtiniai, Egliškių šv. J.Bosko gimnazijos mokytojas Romuald Tučkovski, taipogi viešėjo Vilniaus r. Pakenės Č. Milošo pagrindinės mokyklos šokių ansamblis „Bursztynki“.

Renginio metu Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai rūpinosi saugaus eismo prevencija ir su susidomėjusiais kalbėjosi apie tinkamą elgesį kelyje ir automobilyje.

Derliaus šventę rėmėjai: Vilniaus rajono savivaldybė, Mickūnų bendruomenė ir Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras.

 

Organizatoriai


 

Derliaus šventė Buivydžiuose 

Rugsėjo 12 d. Buivydžiuose vyko Derliaus šventė, kurią organizavimo Buivydžių ir Bezdonių seniūnijos. Šventės metu buvo padėkota ūkininkams už šių metų derlių, o gausiai susirinkusiems šventės dalyviams organizatoriai pasiūlė daug pramogų. 

Derliaus šventė prasidėjo iškilmingomis šv. Mišiomis, po kurių meninė šventės dalis persikėlė į Buivydžių gimnazijos aikštę, kurioje buvo rudens spalvomis papuošta scena ir dekoruoti rudens gėrybių kiemeliai. 

Visus susirinkusius į šventė sveikino Buivydžių ir Bezdonių seniūnai. Šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško kartu su Seimo nare Rita Tamašuniene padėkojo ūkininkams už šių metų derlių bei įteikė padėkos raštus. 

Renginyje taip pat dalyvavo Tarybos narės Edita Klimaševskaja ir Elvyra Lepilova. 

Šventės metu visus savo pasirodymais žavėjo ansambliai „Bujwidzianka“, „Melodija“, „Pogoda“, „Jezioranka“, „Jutrzenka“ bei atvykę svečiai – grupė „BIS“ ir solistas Valdemar Dudojc. Visus žiūrovus taip pat linksmino žymusis Vilniaus krašto šnekorius Vincukas.Spalvinga rudens šventė Juodšiliuose 


 

 

 

 

 


Shadow up