kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kalveliuose paminėti Gyvūnų gerovės metai

Jau ne vienerius metus Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos (toliau – VRSCB) Kalvelių struktūriniame padalinyje vykdoma akcija „Padėkime paukšteliams ir žvėreliams žiemą“, kurios tikslas padėti miško žvėreliams ir paukšteliams įveikti žiemos negandas, ugdyti vaikų meilę ir atjautą gamtai. Šaltos ir snieguotos žiemos yra tikras išbandymų metas mūsų krašte žiemoti pasilikusiems paukščiams: sniegas uždengia ir taip negausias maisto atsargas, o paspaudęs šaltukas jas dar tvirčiau užrakina ir padaro sunkiai pasiekiamas.


Paukščių ir žvėrelių globa žiemą – tai ne vien malonumas atliekant gerą darbą, bet ir puiki galimybė vaikams pažinti mūsų krašte žiemoti pasiliekančius paukščius. Vaikai mokomi gerumo, atsakingumo, jiems vaizdžiai buvo aiškinama apie gamtoje vykstančius procesus. Paukščių lesinimas žiemą tai pagalba sparnuočiams ir žvėreliams išgyventi sunkųjį metų laiką.

Šiemet organizuojamoje akcijoje sausio 10 dieną dalyvavo Kalvelių vaikų darželio auklėtiniai, kurie lesino paukščius, o sausio 14 dieną VRSCB Kalvelių bibliotekos darbuotojai pakvietė sudalyvauti akcijoje Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos ir Vilniaus r. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijos mokinius. Vaikai nugabeno žvėreliams ir paukšteliams maisto. Gėrybes ir skanėstus miško gyventojams sunešė aktyviai į šią akciją  įsijungę tėvai, vaikai, pedagogai, įstaigų darbuotojai.

Džiaugiamės, kad  šioje akcijoje kartu su mumis dalyvavo Kalvelių girininkijos atstovai: girininkas Kornelius Indrašius, girininko pavaduotojas Tadas Deimantavičius, medienos specialistas Alfonsas Pristavka. Girininkas išvykos dalyviams parodė vietą, kur galima sudėti miško gyventojams skirtas vaišes, padėkojo už prasmingą ir gerą darbą.  Miškininko pavaduotojas Tadas pristatė savo medžioklinius šunis, papasakojo apie Lietuvoje žiemojančius paukščius ir žvėris, apie miško žvėrių gyvenimo žiemą ypatybes, jų šėrimą, atsakinėjo į vaikų klausimus. Alfonsas Pristavka pasakojo apie mūsų miškuose gyvenančių gyvūnų rūšis, apie jų išvaizdą, elgseną, sąlygas ir gyvenimo būdą.

Susitikimo pabaigoje organizatoriai paruošė malonią staigmeną: susirinkusiems buvo paruošti užkandžiai. Prie laužo, prie puodelio arbatos vyko daug įdomių pokalbių, miškininkai dalino patarimus.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems. Taip pat norime padėkoti šio renginio  rėmėjai Vilniaus Rajono Savivaldybei.

Organizatoriai: Teresa Pristavka, interneto skaityklos specialistė ir Natalija Vercholamova, vyresnioji bibliotekininkė.

 


Shadow up