kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Poezijos dienos minėjimas Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje

Tarptautinės Poezijos dienos proga Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos bibliotekoje vyko mokytojos-poetės Jelenos Garliauskienės kūrybos prisiminimo valanda. Susirinko  6a, 8a, 8b mokiniai, jų klasių vadovai ir mokytojos lituanistės N. Baliukonienė bei Juzė Voinickienė.


 

Autorė pirmą kartą savo eilėraščius pradėjo rašyti 1983 metais. Eilėraščiai buvo spausdinami antologijose „Ties rugsėjo taku“ (1996), „Ties spalio taku“ (2006), išleido du poezijos rinkinius: „Jausmų gėlė“ (2005), „Ties Nemenčia“ (2008) ir eilėraščius-atvirukus „Niemenczyn“(2012). Knygą „Ties Nemenčia“ skyrė Lietuvos vardo tūkstantmečiui atminti. Autorė savo kūryboje rašė trimis kalbomis: lietuvių, lenkų ir rusų. 

Susirinkę mokiniai skaitė autorės J. Garliauskienės eilėraščius, turėjo progą arčiau susipažinti su jos kūryba bei dar kartą įsitikinti, kad autorė savo kūryboje daug dėmesio skyrė Jos širdžiai artimam miestui Nemenčinei.

Mokytoja-poetė Jelena Garliauskienė 2013 metais dalyvavo projekte „Dvi šalys–bendra kultūra ir istorija“. Taip gimė antologija „Susitikimai-Сустрэчы-Spotkania“ (2013), į kurią pateko autorės eilėraščiai: „Mój Niemenczyn“, „Motinos laimė“, „Mane vilioja“. 

Paskutiniais savo gyvenimo metais autorė planavo išleisti eilėraščių rinkinį „Szukam raju na ziemi“.  Tikimės, jog gimnazijos bendruomenės ir poezijos gerbėjų lėšomis ši knyga išvys pasaulio šviesą.

Bibliotekos darbuotojai buvo šio susitikimo organizatoriai, kurie dar kartą prisiminė mūsų gimnazijos Mokytoją J. Garliauskienę ir jos kūrybinį kelią.


Shadow up