kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Susitikimas su fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi

2014 m. balandžio 3 d. Vilniaus r. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijos aktų salėjo vyko mokymai pagal projektą Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM), VP1-2.2-ŠMM-10-V-02-005, projektas finansuojamas Europos socialinio fondo pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ pagal priemonę VP1-2.2-ŠMM-10-V „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Gimnazijos bibliotekininkės organizavo susitikimą su fotomeninku Algimantu Aleksandravičiumi.


Besidomintys fotografija negalėjo patikėti sulaukę gimnazijoje geriausiu Europoje portretistu pripažinto fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus, surengusio daugiau nei 80 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, išleidusio per dešimtį fotografijos albumų, 2011 m. apdovanoto Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Fotomeninkas vedė pamoką tema „Fotografija: portretas“ ir atvirai, šiltai, nuoširdžiai bendravo su mokiniais, suteikė žinių apie portretavimo galimybes, praplėtė požiūrį į kultūrą, siedamas fotografiją su teatru, literatūra, kitomis meno rūšimis, istorija ir psichologija.

Fotomenininkas papasakojo su kokiais iššūkiais teko susidurti fotografuojant kalinčius ar psichikos ligomis sergančius žmones arba vaikus su negalia, tačiau šios patirtys patikrina vertybes ir net paskatina kurti, nes fotomenininkui labai svarbus atviras, tiesus santykis su savimi ir kitu. „Būtina pagarba tam, ką fotografuoji“, – teigė portretų meistras. Jo nuomone, išmokti galima technikos, o kūryba slypi žmogaus viduje, todėl reikia daugiau bendrauti su savimi, klausyti savo širdies. Mokiniams fotografas patarė varžytis tik su savimi, šiandien sukuriant įdomiau ir geriau nei vakar, kadangi mene negali būti pavydo – jis tik slopintų kūrybą.                                                                                                    

Bibliotekininkės Lilia Spiridovič, Anželika Spiridovič

Shadow up