kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Naujas kelias, kurį tiesia Nordplus Junior projektas „TREE“

Šiaurės Ministrų Taryba skyrė dotaciją tarptautinio Nordplus Junior klasių mainų projekto „TREE“ (Traditions-Relationships-Education-Entertainment) įgyvendinimui tarp dviejų mokyklų: Nemnečinės Gedimino gimnazijos ir Jaunpiebalgos vidurinės mokyklos. Šį projektą Lietuvoje koordinuoja anglų kalbos mokytojos metodininkės Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė. Projekto tikslai susipažinti su kiekvienos šalies tradicijomis, kultūriniu paveldu, rasti skirtumus bei panašumus ir gilinti anglų kalbos žinias.


2015 metų lapkričio 9-13 dienomis Nemenčinės Gedimino gimnazijos 7-8 klasių mokiniai vyko į klasių mainus Latvijoje, Jaunpiebalgos vidurinėje mokykloje. Tik atvykę mokiniai iškarto aktyviai pradėjo dalyvauti latvių, anglų kalbų, biologijos, matematikos ir fizikos pamokose. Visos pamokos buvo labai įdomios, integruotos, netradicinės ir buvo vedamos anglų kalba.

Lapkričio 10 d. vyko Šv. Martino šventė, kuri labai panaši į Lietuvoje kovo mėnesį švenčiamą Šv. Kazimiero dieną. Šventės metu vyko rankdarbių mugė, buvo dainuojamos liaudies dainos ir žaidžiami žaidimai. Lietuvos atstovai taip pat įsiliejo į šventės sūkurį, sudainavo lietuviškas dainas ir sušoko tautinius šokius.

Projekto savaitės metu mokiniai ne tik aktyviai dalyvavo mokomojoje, bet ir po pamokinėje veikloje, bei itin svarbioje Lačplesis šventėje. Nešdami deglus iš kultūros centro prie bažnyčios esantį paminklą Latvijos kovotojams už laisvę, mokiniai įsiliejo į miestelio bendruomenę, pajuto šventinę nuotaiką ir šventės svarbą ne tik miestelio gyventojams, bet ir visai Latvijai. 

Laisvalaikiu mokiniai aplankė laisvalaikio centrą, menų mokyklą, didžiausią Latvijos baldų gamyklą, susitiko su Jaunpiebalgos meru. Projekto dalyviai lankėsi Cesio mieste, kuris yra žymus Vidžemės miestas vaizdingose apylinkėse ir įeina į Gaujos nacionalinio parko teritoriją. Kadangi Cesis yra prie Rygos-Valkos geležinkelio linijos, miesto menų mokykloje darėme maketą, kurio galutinis rezultatas – geležinkelis Jaunpiebalga-Nemenčinė.

Tai buvo įdomi, nepamirštamų įspūdžių ir naujovių savaitė. Mes negalime sulaukti, kai kovo mėnesį vėl susitiksime su mūsų draugais!

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos įgyvendinamas
Nordplus Junior projektas
„TREE“

Straipsnio autorės, partnerystės projekto dalyvės 
7-8 kl. Mokiniai
Projekto koordinatorės anglų kalb. mokytojos metodininkės
Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė


Shadow up