kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvių kalbos konferencija „Didžiuojuosi, kad Lietuvoje gimęs“

Vasario 22 d. Vilniaus Vl. Sirokomlės vidurinėje mokykloje vyko šalies tautinių mažumų mokyklų 10-12 klasių mokinių lietuvių kalbos konferencija „Didžiuojuosi, kad Lietuvoje gimęs“. Konferencijos tikslai – plėsti kultūrinį akiratį, ugdyti aktyvią, kūrybingą asmenybę, tobulinti sakytinės kalbos, tolerantiško bendravimo, bendradarbiavimo ir komandinio darbo įgūdžius. Mokiniai turėjo parengti pranešimus apie vieną Lietuvos menininką ir jo nuopelnus šalies kultūrai.


Džiugu, kad į kvietimą dalyvauti renginyje atsiliepė ir mūsų rajono mokyklų mokiniai. Konferencijoje dalyvavo pranešėjai ir palaikančios komandos iš Pagirių ir Rudaminos F. Ruščico gimnazijų bei dviejų pagrindinių mokyklų – Sudervės M. Zdziechovskio ir Kyviškių – atstovai, taip pat mokinius rengę mokytojai. Vilniaus rajono mokiniai skaitė pranešimus apie S. Gedą, M. Jonutį, M. K. Oginskį, F. Ruščicą, svarstė apie Just. Marcinkevičiaus patriotiškumo pamokas.

Išklausę pranešimus konferencijos dalyviai, padalinti į keturias grupes, atliko įdomias kūrybines užduotis. Renginio pabaigoje visi pranešėjai buvo apdovanoti diplomais, mokinius rengę mokytojai gavo konferencijos dalyvių pažymėjimus. Šis turiningas lietuvių kalbos renginys vyresniųjų klasių mokiniams buvo puiki proga rengtis viešajam kalbėjimui, tobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, gilinti žinias apie Lietuvos menininkus.


Rudaminos F. Ruščico gimnazijos lietuvių k. mokytoja
Danutė Mikalauskien
ė

Shadow up