kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje apie Vilniaus rajono tarnybų pasiruošimą šaltajam metų sezonui

Pirmadienį, lapkričio 26 d., artėjant žiemos periodui, Vilniaus rajono Ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė svarbius ir aktualius Vilniaus rajono gyventojams klausimus: šilumos tiekėjų, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, komunalinių bei kitų tarnybų pasirengimą šaltajam metų periodui.


Komunalinių tarnybų atstovai patikino, kad šilumos tiekėjai ir komunalinės įmonės šildymo sezoną pradėjo be jokių kliūčių. Nors šiemet keliose gyvenvietėse šilumos trasos buvo rekonstruojamos, spėta laiku atlikti hidraulinius bandymus bei šilumą paleisti laiku. Posėdžio dalyvius informuota, kad šiais metais nemažai finansuota į šilumos ūkį, skirtos lėšos ir tinklų atnaujinimui bei katilinių katilų pakeitimui, kur buvo poreikis – atlikti remonto ir rekonstrukcijos darbai.

Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos atstovas dalyvavęs posėdyje pažymėjo, jog šaltuoju metų laiku padaugėja gaisrų skaičius gyvenamajame sektoriuje, kadangi gyventojai pradeda intensyviau kūrenti. Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vykdė ir iki šiol vykdo prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“, lanko gyventojų būstus, moko ir pataria kaip saugiau eksploatuoti šildymo prietaisus, aiškina apie autonominių dūmų detektorių naudą. Tarnybos atstovas taip pat paminėjo, kad žiemos laikotarpiu svarbu pasirūpinti geru kelių pravažiavimu bei pravalyti privažiavimus prie vandens šaltinių ir gaisrinių hidrantų. Taip pat, šaltuoju metų laiku, įvykus gaisrui, nukentėjusiam asmeniui ar šeimai svarbu užtikrinti lakiną būstą.

Vilniaus rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos atstovas užtikrino, kad komandos yra pasiruošusios bei aprūpintos atnaujinta gaisrine įranga. Priešgaisrinės tarnybos atstovas pranešė, kad yra įsigyti nauji plaukiojantys vandens siurbliai (motopompos) bei ištraukiamos kopėčios. Taip pat pasidžiaugė kartu su Ugniagesių savanorių draugija vykdoma geranoriška prevencine veikla, kurios metu pasakojama apie galimas gaisrų priežastis, gyventojams dalijama informacinė medžiaga kaip saugiai elgtis prasidėjus šildymo sezonui.

Vilniaus rajono poliklinikos atstovas dalyvavęs posėdyje visus paragino pasiskiepyti nuo gripo. Tokia galimybe galima pasinaudoti iki gruodžio mėnesio pabaigos.

Visuomenės sveikatos priežiūros biuro atstovei, paminėjus būtinybę pasirūpinti jautriausiomis socialinėmis grupėmis, Socialinės rūpybos skyriaus atstovė pažymėjo, jog rajono socialinės įstaigos yra pasiruošusios žiemai. Asmenys gyvenantys rajono socialinėse įstaigose yra aprūpinti šilta apranga, nepasiturintiems gyventojams – kompensuojamos būsto šildymo išlaidos.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje dalyvavo ir savo susirūpinimą išreiškė Pagirių seniūnijos, Žemųjų Pagirių seniūnaitis. Pagirių seniūnijos Žemuose Pagiriuose Lauko gatvės gale esantis požeminis gręžinys praleidžia vandenį bei kelia pavojų gyventojų gerovei ir turtui. Posėdyje nutarta, kad Pagirių seniūnija kartu su Nemėžio komunaline įstaiga užtikrins gyventojų saugumą ir išsiaiškins kam priklauso minėtas gręžinys.

Shadow up