kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Grįžtantiems iš užsienio: kada privaloma 14 dienų izoliacija

Blogėjant epidemiologinei situacijai Lietuvoje, nuo šio pirmadienio, liepos 27 d., Vyriausybės sprendimu sumažintas COVID-19 paveiktų šalių sergamumo rodiklis iki 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o tai reiškia, kad didėja sąrašas šalių, iš kurių atvykus tiek Lietuvos, tiek užsienio piliečiams yra privaloma 14 dienų izoliacija.


Atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius paveiktų šalių sąrašas atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja pirmadienį. Aktualus, liepos 24 d. sprendimu patvirtintas paveiktų šalių sąrašas skelbiamas čia.

Numatyta, kad iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji per 24 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Tokia tvarka galioja ir iš šių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams, ir leidimą atvykti turintiems užsieniečiams. Jokių išimčių dėl registracijos nėra taikoma. 

Asmenys, vykstantys per paveiktą šalį tranzitu oro transportu ir iš oro uosto neišeinantys, nėra laikomi, kad buvo paveiktoje šalyje ir izoliavimas jiems nėra taikomas. Tuo tarpu jei asmenys vyko per paveiktą šalį jūrų ar žemės transportu (automobiliai, autobusai ir pan.) – izoliuotis privalo.

Užsienio šalių piliečiams, atvykstantiems iš šalių, kur sergamumo rodiklis viršija 16, privaloma 14 dienų izoliacija, o atvykusiems iš trečiųjų šalių, kurios įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą, – privaloma ir izoliacija, ir tyrimas dėl koronaviruso infekcijos. Dėl Covid-19 testo kreiptis Karštosios linijos telefonu 1808.


Primename, kad Lietuvoje galiojant ekstremaliajai situacijai nuo 2020 m. birželio 17 d. 00:00 val. iki 2020 m. rugpjūčio 15
 d. 24:00 val. pratęsta laikina vidaus sienos kontrolė. Su valstybės vidaus sienos kontrolės bei apribojimų taikymu susipažinti galima čia.

 

Asociatyvi nuotr. unsplash.com 

Shadow up