kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vaikų vasaros stovykloje paskaitos apie nusikalstamas veikas ir jų prevenciją

Trečiadienį Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė lankėsi Vilniaus savivaldybės organizuotoje socialiai pažeidžiamų šeimų vaikų vasaros stovykloje „Aš esu, Aš galiu“ Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centre Kalveliuose.


Bendruomenės pareigūnė Jolita Kuncaitienė dešimčiai 12-16 metų mergaičių pravedė paskaitą apie vaikų įtraukimo į nusikalstamas veikas ir tapimo nukentėjusiais nuo jų užkardymą prevencijos priemonėmis. Pareigūnė paauglėms papasakojo apie kovą su prekyba žmonėmis, pateikė pavyzdžių, kokiais būdais nepilnamečiai gali būti įtraukti į nusikalstamas veikas ir kokios viso to pasekmės.

Paskaita paauglėms buvo pateikta vaidybine forma. Mergaitės pačios atliko nusikaltimo aukų vaidmenį, o vėliau diskusijų būdu aiškinosi, kokį pavojų kelia viena ar kita situacija, kaip tokių grėsmių išvengti ir kaip elgtis jau pakliuvus į pavojingas situacijas.

Po paskaitos bendruomenės pareigūnė stovyklautojoms pristatė pasieniečio profesiją, papasakojo apie pasieniečius rengiančią Medininkuose įsikūrusią Pasieniečių mokyklą, stojimo į ją sąlygas ir reikalavimus.

Su Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore Juliana Lipinska, kurios iniciatyva ir vyko ši stovykla, suplanavo renginius kituose dienos centruose.

Atsisveikindama su stovykloje dalyvavusiomis paauglėmis bendruomenės pareigūnė įteikė joms atšvaitus su Valstybės sienos apsaugos tarnybos logotipu.

Prieš išvykdama Jolita aplankė Globos centro direktorę pavaduojančią Almirą Didžiokienę, su kuria aptarė bendradarbiavimo galimybes ir artimiausiu metu numatė susitikimą su būsimais socialiai pažeidžiamų šeimų vaikų globėjais. Šio susitikimo tikslas – prevencijos priemonių aptarimas ir įgyvendinimas.

 
 

 

Vilniaus pasienio rinktinės informacija

Shadow up