kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybės taryba: dar 600 tūkst. eurų padėti verslui

Šiandien Vilniaus rajono savivaldybės taryba priėmė svarbius sprendimus, kuriais visiems Vilniaus rajone veikiantiems juridiniams asmenims nekilnojamojo turto, žemės bei valstybinės žemės nuomos mokesčiai už 2020 metus sumažinami 25 proc.


Toks paramos verslui būdas pasitrinktas atsižvelgiant į beveik tris mėnesius besitęsusią nepalankią epidemiologinę situaciją dėl COVID-19 plitimo ir karantino sukeltų ekonominių pasekmių. Kaip žinia, griežto karantino laikotarpiu, daugelis įmonių negalėjo vykdyti savo veiklos. Tačiau ir tos įmonės, kurios savo veiklą galėjo tęsti, patyrė daug finansinių iššūkių. Atsižvelgiant į visas aplinkybes pasirinkta mokesčius mažinti ketvirtadaliu, kas atitiktų griežtų karantino apribojimų galiojimo šalyje laikotarpį.

„Mūsų darbo tikslas – atstovauti ir padėti. Tad ieškojome sprendimų, kaip mes – savivaldybė, galime paremti verslą, padėti jam atsitiesti po šios krizės, išlaikyti darbo vietas. Gegužę Taryboje suteikėme lengvatas Vilniaus rajone ekonominę veiklą vykdantiems gyventojams ir juridiniams asmenims, kurie karantino metu negalėjo dirbti, jų veikla buvo sustabdyta. Jie gali kreiptis į savivaldybę dėl atleidimo nuo komercinės paskirties nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių. Šį kartą ketvirtadaliu sumažinome finansinę naštą visiems rajone veikiantiems juridiniams asmenims“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

Posėdyje Tarybos nariai patvirtino lengvatas visiems Vilniaus rajone įsikūrusiems juridiniams asmenims, neatsižvelgiant į tai, ar šie mokesčių mokėtojai patenka į ūkio subjektų sąrašą, kurių veikla buvo ribojama arba draudžiama karantino metu. Tačiau, verta pažymėti, kad lengvatos nebus taikomos nekilnojamajam turtui, įtrauktam į Vilniaus rajono savivaldybės tarybos patvirtintą Nenaudojamųjų, apleistų arba neprižiūrimų patalpų ir statinių sąrašą ir apleistiems žemės ūkio naudmenų plotams, nustatytiems nuotoliniais kartografavimo metodais.

Pasak Ekonomikos ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojos Lucijos Lipnickos, preliminariais skaičiavimais, suteikus 25 proc. žemės, nekilnojamojo turto bei žemės nuomos mokesčių lengvatas Vilniaus rajone veikiantiems juridiniams asmenims, lengvatų suma siektų apie 600 tūkst. Eur.

Tikimasi, kad suteikus nurodytų mokesčių lengvatas, bent iš dalies bus kompensuoti nuostoliai, kuriuos patyrė juridiniai asmenys, netekę dalies pajamų dėl šalyje paskelbto karantino.

Primename, kad gegužės 15 d. Vilniaus rajono savivaldybės taryba Mokesčių lengvatų teikimo taisykles papildė nauju punktu, kuriuo numatoma, kad mokesčių mokėtojas (fizinis ar juridinis asmuo), kurio veikla karantino metu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu buvo apribota arba draudžiama, gali kreiptis į savivaldybę dėl mokesčio lengvatos suteikimo. 


Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up