kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymo projektu – nuo sausio 1 d. išmokos visiems vaikams

Seimas siekdamas remti vaikus auginančias šeimas bei mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę šių metų lapkričio 28 dieną priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymo projektą įteisinantį vaiko pinigų mokėjimą visiems vaikams.


Remiantis naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymo projektu, nuo 2018 metų sausio 1 d. kiekvienam vaikui nuo gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniam, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau iki jam sukaks 21 metai, bus skiriama ir mokama po 30 Eur kas mėnesį. Asmenys, norintys gauti vaiko išmoką, turėtų pateikti prašymą seniūnijai pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą arba Savivaldybės administracijos (kurioje faktiškai gyvenama) Socialinės rūpybos skyriui.

Taip pat numatoma papildomai išmoką skirti ir mokėti: vaikui nuo gimimo dienos iki dviejų metų – 28,5 euro, nuo 2 iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau iki jiems sueis 21 metai – 15,2 euro skirti šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms vieną ar du vaikus, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 VRP. Minėtos papildomos išmokos šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms tris ar daugiau vaikų, būtų mokamos nevertinant šeimos gaunamų pajamų.

Vilniaus rajone registruota apie 20 tūkst. vaikų iki 18 metų. Iš jų 4 908 gauna vaiko išmoką. Nuo sausio pradžios įsigaliojus Įstatymo pakeitimams ženkliai padidėtų išmokos gavėjų skaičius, todėl Savivaldybės administracijos bei seniūnijų darbuotojai ragina gyventojus, teiksiančius prašymus, būti kantriais, o esant galimybei rekomenduoja ir ragina gyventojus prašymus dėl išmokos vaikui skyrimo teikti elektroniniu būdu. Taupydami ne tik laiką, bet ir išlaidas kelionei prašymus pateikti galima per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą SPIS.

Pagal naujos redakcijos įstatymo projektą vaiko išmoka nebus skirta ir mokoma tol, kol nebus pateiktas prašymas. Atkreipiame dėmesį į tai, kad prašymus bus galima teikti tik įsigaliojus įstatymui.

Daugiau informacijos apie priimtą naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymo projektą rasite Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetiniame tinklalapyje www.socmin.lt.

Kviečiame sekti Vilniaus rajono savivaldybės internetiniame tinklalapyje rubrikoje „Socialiniai reikalai“ skelbiamą informaciją.

Shadow up