kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono merė Marija Rekst: Kviečiu mūsų gyventojus aktyviai naudotis Savivaldybės parama komunalinėms sąskaitoms mažinti

- Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, smarkiai brangsta žaliavos ir kuras. Kaip Vilniaus rajono savivaldybė kovoja su kainų kilimu, kokiu būdu padeda gyventojams atlaikyti padidėjusią mokestinę naštą?

- Mano vertinimu, esame viena labiausiai socialiai orientuotų savivaldybių šalyje. Vilniaus rajono savivaldybės taikomas paramos ir lengvatų paketas gyventojams yra išties įspūdingas.

Suteikiame galimybę gyventojams mažiau mokėti už geriamąjį vandenį ir nuotekų tvarkymą, vaikų darželių lankymą, mokinių maitinimą. Mūsų rajono jaunimas nemokamai lanko Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklą. Teikiame platų mokesčių lengvatų spektrą, suteikiame galimybę pigiau keliauti viešuoju transportu. Labai džiaugiuosi, kad kiekvienais metais randame galimybę ir išlaikyti fiskalinę drausmę, ir mažinti gyventojų mokestinę apkrovą.


- Įskaitant ypatingai visoje šalyje padidėjusias išlaidas už šildymą? 

- Brangstanti šiluminė energija ir iškastiniai energijos šaltiniai sparčiai didina gyventojams būsto išlaikymo išlaidas, todėl Vilniaus rajono savivaldybė siūlo savo gyventojams komunalinių sąskaitų mažinimo priemonių paketą.

Mūsų rajone, pagal Daugiabučių namų modernizavimo programą, nuo 2013 m. atnaujinta 15 daugiabučių namų. Šiemet planuojama renovuoti dar 11 daugiabučių. Savivaldybė organizuoja ir apmoka daugiabučių namų modernizavimo investicijų planų parengimo paslaugas, prisideda prie administracinių proceso išlaidų dengimo. Renovacija juda į priekį, tačiau raginu ir kviečiu mūsų gyventojus dar aktyviau dalyvauti programoje. Noriu atkreipti dėmesį, kad tai yra pagrindinis būdas sumažinti sąskaitas už šildymą.

 

- Vilniaus rajono savivaldybė jau kelis metus padeda gyventojams suremontuoti bendrojo naudojimo objektus ir taip sumažinti gaunamas šildymo sąskaitas. Ar gyventojai aktyviai naudojasi šia siūloma priemone?

- Vilniaus rajono savivaldybė nuolat investuoja į rajono šilumos ūkio infrastruktūrą. Taip siekiame atnaujinti infrastruktūrą, sumažinti šilumos nuostolius, tuo pačiu sumažinti mokesčius už šildymą mūsų gyventojams, tausoti aplinką. 2021 m. į šilumos ūkio infrastruktūros modernizavimą investavome beveik 1 milijoną eurų.

Be to, siekdama mažinti gyventojų sąskaitas už šildymą, Vilniaus rajono savivaldybė nuo 2017 m. teikia pagalbą daugiabučių namų butų savininkams suremontuoti bendrojo naudojimo objektus: stogą, sienas, šildymo sistemas ir t. t. Savivaldybė finansuoja net iki 70 proc. tokių remonto darbų kainos.

2017-2020 m. finansine parama pasinaudojo 54 rajono daugiabučių namų butų savininkai, kuriems skirta beveik 300 000 Eur paramos. Už šiuos pinigus buvo suremontuoti 23 namų stogai, 11 namų sienos, 12 daugiabučių inžinierinės sistemos, iš jų 2 namų modernizuotos šildymo sistemos, 10 laiptinių, 2 namų balkonus.

Susidomėjimas šiuo pasiūlymu auga, tačiau raginu gyventojus dar aktyviau naudotis šia Savivaldybės teikiama parama. 2021 m. patvirtinome ypatingai daug paraiškų – 34 daugiabučių namų butų savininkai gavo finansavimą namo bendrojo naudojimo objektų remontui, daugiabučių gyventojams skyrėme rekordiškai didelę paramą – beveik 305 000 eurų. 

Šios priemonės leidžia sutaupyti, nes, suremontavus ir apšiltinus stogus ir sienas, atnaujinus šildymo sistemas, pakeitus laiptinių langus ir duris, sutaupoma šiluma ir tokiu būdu mažėja sąskaitos už šildymą.

Šiems metams šiai priemonei suplanavome 180 000 eurų. Ši suma dar gali didėti.

 

Daugiabučių namų gyventojai, nepateikę 2021 paraiškų Savivaldybės teikiamai paramai gauti, tą galės padaryti 2022 m. Kaip ir kasmet, metų pradžioje Vilniaus rajono savivaldybės tinklapyje www.vrsa.lt bei vietos spaudoje bus skelbiamas kvietimas teikti paraiškas.

 

Vilniaus rajono savivaldybės informacija
Nuotr. M. Dzvinel

Shadow up