kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Atverkim vasarai vartus

Jau aštuntą kartą Glitiškių mokykloje-darželyje buvo organizuojama dieninė stovykla „Atverkim vasarai vartus“. Šiais metais mokiniai stovyklavo birželio 1-9 dienomis. Stovyklos metu vyko daug linksmų žaidimų, sportinių varžybų, ekskursija. Užimtumas vasarą reikalingas visiems vaikams, tačiau labiausiai tiems, kuriems mokykla yra dažnai vienintelė galimybė sužinoti ir pamatyti kažką nauja.


Stovyklos užsiėmimus vedė pradinio ugdymo pedagogės K. Macevič ir S. Cijunaitienė, anglų kalbos mokytoja I. Dzvinel, tikybos – N. Afonina.

Pirmąją stovyklos dieną įvyko iškilmingas stovyklos atidarymas ir kartu buvo švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tą dieną ir šeštąją, vaikai „gamino“ knygą, analizavo knygos atsiradimo kelią ir jos svarbą mūsų gyvenime. Išmoko išreikšti savo mintis kitaip – per grožį ir kūrybą.

Antroji diena – „Healtby Garden. Everyone is having fun! Indoor and Outoor games“ (Sveikas maistas iš gamtos. Dainuokime ir žaiskime klasėje ir lauke). Vaikai išmoko naujų angliškų daržovių, vaisių bei uogų pavadinimų, išmoko pasakyti angliškai ką labiausiai mėgsta, kodėl yra sveika valgyti gamtos produktus, dainavo daineles su judesiais, žaidė žaidimus klasėje ir lauke.

Tą pačią dieną mūsų vaikai dalyvavo renginyje, skirtame Vaikų dienai paminėti, kurį organizavo Paberžės seniūnijos darbuotojai. Vaikams labai patiko linksmos pramogos, žaidimai, rungtynės, parodėlės, batutai ir kt.

Trečiąją dieną buvo numatytas skaitymas ir kūryba netradicinėje aplinkoje – tema „Gamta poezijoje“. Dėl vėjuoto oro ir lietaus, eilėraščius apie gamtą, mokiniai skaitė mokykloje, vėliau pasirinktoms eilėms kūrė iliustracijas štampavimo technika.

Ketvirtoji diena – „Žaidimų pasaulis“. Vaikai išmoko daug įvairių žaidimų.

Penktąją dieną mokiniai kūrė ir dirbo su moliu NDKC keramikos studijoje, aplankė keramikos vadovės M. Čekolis darbų parodą. Tautodailininkė vaikus išmokė atspausti augalus molyje, teisingai lipdyti (sujungti detales), suformuoti norimą indo formą. Vaikų darbai kurį laiką „pagyvens“ meistrės dirbtuvėse, kadangi buvo pažadėta darbelius išdegti, glazūruoti.

Septintąją dieną vyko ekskursija į Dubingių žirgyną. Vaikai pamatė kaip yra pastatyta šiuolaikiška arklidė ir unikalios konstrukcijos apvalus dengtas maniežas. Visiems mokiniams patiko sėdėti balne ir joti: vieniems ant ponio, kitiems ant žirgo. Taip pat aplankė Mini zoo. Susipažino su nuostabiais Dubingių žirgyno gyventojais – kupranugariuku Fokusu, asiliuku Antonu, mini kengūrytėmis, danieliais, alpakomis, juodosiomis gulbėmis, ožiukais, avelėmis, triušiukais bei kitais gyvūnais. Dar vaikai vyko į tikrą stručių fermą, o labiausiai mokiniams patiko šėlti žaidimų miestelyje.

Apibendrinus stovyklos veiklą, galima teigti, kad užsibrėžti tikslai ir uždaviniai buvo įgyvendinti. Vaikai puikiai praleido laiką, daug pažino ir išmoko, patyrė daug džiugių emocijų mėgaudamiesi jiems kruopščiai suplanuota programa.

Stovyklos vadovė
Valerija Jaglinska

Shadow up