kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Bendruomenės šventė Šeimos ir tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti

Gegužės 26 d. Vilniaus r. Mostiškių kaime vyko renginys vaikams ir jaunimui, skirtas Šeimos ir Vaikų gynimo dienoms paminėti. Renginį organizavo Mostiškių kaimo bendruomenės nariai ir policijos rėmėjai Andželina ir Marijonas Griškevičiai. Renginyje dalyvavo Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai.


Bendruomenės pareigūnai susirinkusius vaikus pasveikino su prasidėjusia vasara ir gražia vaikų švente, akcentavo, kad ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, nes jos yra pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką ir dvasiškai sveiką visuomenę. Bendruomenės pareigūnai, priminė vaikams, saugaus eismo taisyklės, paaiškino, kaip turi atrodyti tvarkingas dviratininkas ir paruoštas naudojimui dviratis, akcentavo, kad dviratininkams kaip ir visiems eismo dalyviams, galioja pagrindinės eismo taisyklės. Informavo kad visi eismo dalyviai privalo elgtis taip, kad niekam nekiltų pavojaus, kad kiti eismo dalyviai galėtų judėti saugiai ir laisvai. Įspėjo, kad prieš važiuojant dviračiu rekomenduojama vizualiai pasitikrinti, ar dviratis tvarkingas: ar neatsisukę ratų, švaitų varžtai, ar prisuktas vairas ir sėdynės balnelis, ar teisingai stovi stabdžių kaladėlės, ar pakankamai padangose yra oro ir pan. Dviratininkui į gatvę leidžiama važiuoti tik tada, kai dviratis atitinka numatytus reikalavimus: veikiančius stabdžius, garsinį signalą, atšvaitus.

Renginio metu bendruomenės pareigūnai organizavo vaikams jaunųjų dviratininkų varžybos „Mink pedalus ir būk saugus“. Varžybų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą, ugdyti mokinių saugaus važiavimo dviračiu įgūdžius, išaiškinti mokyklų komandas ir mokinius, geriausiai mokančius Kelių eismo taisykles bei turinčius tvirčiausius dviračio vairavimo įgūdžius. Varžybose dalyvavo 15 vaikų. Vaikai rungėsi figūrinio vairavimo rungtyse. Varžyboms teisėjavo bendruomenės pareigūnai ir policijos rėmėjai Laura Stefanovič ir Emilija Siavro. Suskaičiavus balus, buvo nustatyti nugalėtojai – I vieta laimėjo Evelina Jasiukievič, II vieta Ernestas Beliavskij ir III vieta Jurgita Povilaitytė.

Visi nugalėtojai buvo apdovanoti prizais, diplomais, taurėmis įsigytais iš Vilniaus r. savivaldybės skirtų lėšų projektui „Stop naujoms tragedijoms keliuose“. Vaikams palinkėta būti saugiems ne tik varžybose, bet kiekvieną dieną gatvėje, mokykloje ir namuose.

Šventė buvo ne tik smagi, bet ir pareikalavo dalyvių ištvermės, stiprybės, sportiniu gebėjimų.                  

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Vilniaus rajono policijos komisariato1-ojo veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja 
Jolanta Lukaševič

 

Shadow up