kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybės atstovai dalyvavo metiniame Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavime

Šiandien vykusiame XXVII Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavime Vilniaus rajono savivaldybei atstovavo merė Marija Rekst, vicemerai Teresa Demeško ir Robert Komarovski bei Tarybos nariai Robert Duchnevič ir Jonas Vasiliauskas. Šiemet suvažiavimas vyko Taujėnų dvare, Ukmergės rajone.


Pandemijos valdymas, nelegalių migrantų krizė ir diskusijos dėl tiesioginių merų rinkimų – tokius svarbiausius pastarųjų metų savivaldos iššūkius įvardijo Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

LSA ragina Konstitucijoje įtvirtinti tiesioginius merų rinkimus  siekiant pateisinti gyventojų lūkesčius ir užtikrinti politinį stabilumą, kurį garantuoja jau antrą kadenciją veikianti tiesioginių merų rinkimų sistema.

Nutarta, kad LSA ir toliau aktyviai sieks ilgalaikių tikslų, tarp kurių – savivaldybių finansinio savarankiškumo stiprinimas ir lankstesnės galimybės skolintis investicijoms, teisės disponuoti valstybine žeme suteikimas savivaldybėms, subalansuotas ir tvarus regionų ekonomikos augimas.

130 delegatų iš 58 savivaldybių priėmė rezoliuciją, kurioje aukščiausios šalies institucijos raginamos įstatyme įtvirtinti galimybę savivaldybėms lanksčiau skolintis lėšų, reikalingų prisidėti ir įgyvendinti ES fondų finansuojamus projektus, ir taip mažinti regioninę atskirtį bei užtikrinti gyventojų konstitucines teises į kokybiškas viešąsias paslaugas nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

Posėdyje akcentuota, kad šiek tiek pajudėjo procesas dėl teisės disponavimo valstybės žeme miestuose ir miesteliuose perdavimo savivaldybėms. Tikimasi, kad atitinkamos Žemės įstatymo pataisos bus pateiktos Seimui svarstyti rudens sesijoje.

LSA suvažiavime pristatyti ir kiti svarbiausi pokyčiai regionų politikos, aplinkosaugos ir energetikos, švietimo, socialinėje, sveikatos ir susisiekimo srityse.

Ukmergės rajono savivaldybė pristatė suvažiavime vykdomą miniatiūrų parko projektą „Mini Lietuva“, kurios pagrindinė mintis – visus gražiausius Lietuvos „perlus“ surinkti ir pristatyti vienoje vietoje – miniatiūrų parke. Buvusio Ukmergės karinio miestelio teritorijoje (1,65 ha) atsiras vientisas, sumažintas šalies teritorijos modelis-parkas. Jame bus įrengti kiekvienos savivaldybės pasiūlyti jos teritorijoje esantys svarbiausi ir žymiausi statiniai – sumažintos jų kopijos. Vilniaus rajoną parke simbolizuos Maišiagalos Houvalto dvaras.


Shadow up