kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kviečiame prisijungti prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“

Kviečiame visus paminėti prieš trisdešimt metų iškovotą mūsų laisvės pergalę ir šį trečiadienį, sausio 13 d. 8 val. prie kiekvieno lango dešimčiai minučių uždegti vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes. Nors šiuo sunkiu laikotarpiu daugelis dirba ir mokosi nuotoliniu būdu, raginame įstaigų darbuotojus bei pavienius asmenis namuose jungtis prie akcijos ir susivienyti su visos Lietuvos piliečiais minint šią svarbią mums dieną.


Pilietinę iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“ Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuoja kasmet, nuo 2008 metų. Pilietine iniciatyva prisimename 1991 metų sausį, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apginė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Iniciatyvą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Prie reikšmingos iniciatyvos, kaip ir kasmet, prisijungs Vilniaus rajono savivaldybės švietimo ir kultūros įstaigos, bibliotekos. Atminimo žvakutės bus uždegtos Nemenčinės ir Rudaminos daugiafunkciniuose kultūros centruose bei jų skyriuose įvairiuose rajono gyvenvietėse. Prie akcijos prisijungs ir mažieji Vilniaus rajono gyventojai – darželinukai, pradinukai ir visi mokiniai, ne tik tie, kurie mokosi kontaktiniu būdu, bet ir besimokantys nuotoliniu būdu.

„Švęsdami sausio 13-osios 30-mečio pergalės jubiliejų – nebesusirinksime prie saugomų objektų, į iškilmingą posėdį Seime. Nedalyvausime prie degančių laužų. Neplevėsuos trispalvės žmonių jūroje. Mes nesusitiksime pasisveikinti ir prisiminti Lietuvos gynybą ir pergalę. Saliutai ir dangų nušviečiančios raketos nebeprimins žuvusiųjų... Sveikindami pergalės dienos trisdešimtmečio proga užjaučiame aukas, linkime laimės ir sveikatos, Aukščiausiojo palaimos ir Šventos Marijos globos“, – savo kreipimesi rašo Lietuvos sąjūdžio Vilniaus skyriaus taryba.

Kviečiame įmonių darbuotojus ir visus gyventojus kartu prisiminti sausio 13-osios įvykius.

 

 

 

Shadow up