kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybėje lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministras

Penktadienį, gruodžio 1-ąją Vilniaus rajono savivaldybėje su oficialiu vizitu lankėsi bei su Vilniaus rajono savivaldybės vadovais, administracijos skyrių vedėjais, įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų vadovais susitiko LR Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei ministro patarėja Kristina Paulikė.


Atvykusius ministerijos atstovus pasitikusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst padėkojo už domėjimąsi Vilniaus rajono socialine sritimi, čia gyvenančiais ir dirbančiais žmonėmis, besimokančiais vaikais ir jaunimu. Merė Marija Rekst savo kalboje akcentavo, kad Vilniaus rajone veikia daug centrų ir įstaigų pasiruošusių visada suteikti pagalbą tėvams ir vaikams, senyviems vienišiems žmonėms, socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos specialistai papasakojo apie Vilniaus rajone teikiamas socialines paslaugas šeimoms, neįgaliesiems, supažindino su šių paslaugų poreikiu bei atvirai papasakojo apie su darbu susijusius iššūkius.

„Stengiamės kiekvieną penktadienį apsilankyti savivaldybėse, nes nuoširdžiai tikiu, kad ministerijos ir savivaldybių bendradarbiavimas yra be galo reikalingas“, – susirinkusiems kalbėjo Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Ministras pažymėjo, kad socialinėje srityje yra trys pagrindinės veiklos kryptis: mažinti skurdą ir socialinę nelygybę, stiprinti šeimas, skatinti piliečių socialinę atsakomybę. Ministerijos atstovai taip pat papasakojo apie įstatymų pakeitimus ir esmines institucinės globos pertvarkos realijas.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Ingelevič pristatė susitikimo dalyviams socialinių paslaugų infrastruktūrą Vilniaus rajone, plačiau papasakojo apie socialinių paslaugų sistemos plėtrą, čia įkurtų socialinės paslaugas teikiančių centrų veiklą, apie Savivaldybėje sėkmingai vykdomus ir įgyvendinamus Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus. Nuo 2017 metų Vilniaus rajone yra teikiama integrali pagalba – dienos socialinės globos ir slaugos paslaugos asmens namuose, o nuo 2018 m. planuojama teikti kompleksinės paslaugas šeimai. Ministrui taip pat buvo papasakota apie savivaldybės bendradarbiavimą su Nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios teikia paslaugas neįgaliesiems ir jų šeimos nariams.

Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos bei Vaikų teisių apsaugos skyrių atstovai pristatę už socialinę sritį atsakingų skyrių darbą paminėjo ir apie pasitaikančias problemas bei iššūkius. Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Elena Kačanovskienė papasakojo susitikimo dalyviams apie problemas, pasitaikančias organizuojant darbą, apie pradėtą vykdyti institucinę pertvarką suaugusiųjų globoje. „Jau dabar planuojama Vilniaus rajone steigti grupinius gyvenimo namus suaugusiems asmenims su psichikos negalia Rukainių seniūnijoje. Labai aktyviai agituojame mūsų nevyriausybines organizacijas teikti ir vykdyti tokią veiklą“, – pažymėjo  Elena Kačanovskienė. Vaikams su negalia irgi planuojama steigti grupinius gyvenimo namus Kalvelių seniūnijoje, kadangi visuomenė dar nėra pasiruošusi globoti neįgalius ar psichikos sutrikimus turinčius vaikus.

Vaikų teisės apsaugos skyriaus vedėja Silva Lukoševičienė pristatė vaikų teisių apsaugos skyriaus darbą, problemas bei iššūkius. Vedėja prisipažino, kad skyriaus specialistai su jauduliu ir nežinomybės baime laukia būsimos pertvarkos.

Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistė trumpai papasakojo apie socialinių darbuotojų darbui su soc. rizikos šeimoms darbo specifiką, problemas bei gerąją patirtį.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras padėkojo už darnią ir atvirą diskusiją bei Savivaldybės bendradarbiavimą.

Vilniaus rajono savivaldybė siekdama socialinės gerovės rajono gyventojams, palaikydama silpniausius visuomenės narius, teikia jiems atvirą, teisingą ir rūpestingą paramą, kuria socialinių paslaugų ir institucijų sistemą.


Shadow up