kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Grybukų“ miesto statybos

Viskas prasidėjo nuo paprastos nedidelės kartoninės dėžutės. Paklausiau vaikų, ką jiems ši dėžutė primena. Vaikai atsakė, kad namuką.


Atsisėdome, nupiešėme ir išpjovėme duris ir langus, nuspalvinome bei papuošėme sienas ir dėžė virto tikru nameliu. Visi 20 vaikų norėjo žaisti su juo. Tačiau jis buvo mažas ir vienintelis. Vakare parodžiau mūsų namelį tėveliams ir pasiūliau namuose pagaminti panašų mažą kartoninį namelį. Kaip buvo malonu mums, auklėtojoms, kad jau kitą dieną į grupę vaikai su tėveliais pradėjo nešti namuose pagamintus namelius, vieną už kitą gražesnį bei įdomesnį. Vaikučiams ir tėveliams taip patiko toks kūrybinis darbas, kad kai kurie pagamino po 2 namelius su garažais, balkonais ir fantastiškai „suformuotu“ interjeru. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę pareklamuoti savo namelį, nusifotografavęs su juo, bei įkomponuoti jį į žaibiškai statomą „Grybukų“ miestą.

Kol miestas augo, vaikai žaidė: keliavo vienas pas kitą į svečius, gėrė arbatėlę, remontavo garaže mašinas... Sumaniau paįvairinti ir pasunkinti vaikų žaidimus pagamindama kelią su šaligatviais ir pėščiųjų perėją bei sankryžą su šviesoforu. Smagiai žaisdami, vaikai tuo pačiu laiku kartojo saugaus elgesio gatvėje taisykles. Kiekvieną kartą vaikų žaidimai „Grybukų“ mieste tapdavo įdomesni, jų siužetai sudėtingesni. Stebėdami vaikus, džiaugėmės, kad šios priemonės naudingumu, efektyvumu, galimybe ugdyti visas  vaikų kompetencijas.

Apie „Grybukų“ miestą greitai sužinojo visas darželis. Kitų grupių vaikučiai ir auklėtojos nekantravo išvysti mūsų projekto rezultatus. O mums liko savo miestui sugalvoti pavadinimą. - „Gryblandija“ – pasiūlė Kamilės mama Renata, ir visi jai pritarė. Tuo metu „Grybukų“ mieste jau buvo 20 namelių, vietos grupėje trūko. Tad pastatėme „Gryblandiją“ darželio salėje ir pasikvietėme visų grupių vaikučius jame pažaisti, smagiai praleisti laiką bei pasikartoti saugaus elgesio gatvėje taisykles.

Taip mes kartu su vaikais bei tėveliais sukūrėme puikią laikiną edukacinę priemonę „Gryblandija“, kuri padėjo ugdyti visas vaikų kompetencijas bei įnešti į Ąžuolyno vaikučių gyvenimą dar daugiau džiaugsmo ir gerų vaikiškų akimirkų.

 

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė
Aleksandra Čiučiurkienė 

Shadow up