kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Edukacinis užsiėmimas pradinių klasių moksleiviams „Magiškoji fizika III“ Zujūnų gimnazijoje

Gegužės 2, 16 ir 21 dienomis Vilniaus r. Zujūnų gimnazijoje vyko edukaciniai užsiėmimai pradinių klasių moksleiviams „Magiškoji fizika III“, kuriuos parengė ir pravedė 8 ir III G klasės moksleiviai kuruojant fizikos mokytojai. Užsiėmimų tikslas – supažindinti mokinius su fizikiniais reiškiniais, tobulinti vaikų loginį mąstymą, suvokimą, lavinti vaizduotę ir dėmesį. Žaismingų bandymų metu mažieji atradėjai suprato daugelio dalykų priežastis, poveikį ir sąveiką.


Pradinukai kartu su vyresniaisiais draugais atliko netikėtus ir nuostabą keliančius eksperimentus, kuriems prireikė paprasčiausių net ne laboratorinių priemonių. Vaizdingiausi iš jų: „Vulkanas“, „Lavos lempa“, „Popierinių drugelių elektrizacija“, „Magiškieji muilo burbulai“. Vaikai mokėsi išgauti įvairių dažnių garsus iš stiklinių taurių. Dėvėdami vilnones pirštines žaidė su muilo burbulais, kaip su kamuoliukais. Taikydami šviesos visiško atspindžio dėsnį išmoko paversti paprastą kiaušinį sidabriniu. Modeliavo šuniukus iš ilgų balionų. Piešė su nematomais citrinų sulčių dažais. Žaisdami ir išbandydami dar nežinomus dalykus pradinukai susipažino su kai kurias fizikiniais dėsniais ir sukaupė daug vertingos patirties.

Edukacinis užsiėmimas „Magiškoji fizika“ gimnazijoje vyksta trečius metus iš eilės. Jis tapo tradiciniu ir labai pradinukų laukiamu renginiu, kuris ne tik populiarina fizikos mokslą, bet ir sustiprina pozityvius socialinius ryšius tarp pradinių ir vyresniųjų klasių moksleivių.

Fizikos vyresn. mokytoja
Alina Makovska

Shadow up